Mata do Judo

rzut judo na macieZawody Judo powinny rozgrywać się na oryginalnym TATAMI. Jest to materac o wymiarach 2x1m i grubości 5 cm.Wypełnienie stanowi specjalna pianka o różnych gęstościach. Z takich materacy układa się pole walki minimum 8x8m, maksymalnie 10x10m. Pole walki musi być otoczone trzymetrowym pasem ochronnym ułożonym z tych samych mat co pole walki.

Również kolorystyka maty jest ściśle określona przepisami. Mata na zawodach powinna mieć kolor żółty i czerwony. Jakakolwiek zmiana koloru wymaga akceptacji Federacji Judo.

Wadą oryginalnych mat tatami jest ich wysoka cena oraz waga. Praktycznie niemożliwe jest częste składanie i rozkładanie maty. Z reguły jest ona rozłożona na stałe, ewentualnie raz na jakiś czas przewożona w miejsce obozu sportowego lub zawodów.
Na takie rozwiązanie mogą sobie pozwolić kluby posiadające własną salę. W innym przypadku praktycznym rozwiązaniem jest mata treningowa puzzle.
Lekka waga, łatwy  montaż i stosunkowo niższa cena to z pewnością atuty maty piankowej, która w ostatnich latach wypełniła wiele sekcji, klubów czy szkół.
Maty Puzzle różnią się między sobą grubością, gęstością a także rodzajem pianki.
Z naszej oferty do treningu Judo, możemy polecić modele mat o grubości 4 cm, gdyż tylko takie zapewnią odpowiednią amortyzację przy rzutach.

Maty treningowe Puzzle do Judo dostępne w naszym sklepie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *