Koszyk

Mata do karate

Cios karateZawody Karate odbywają się macie o wymiarach 8x8m z dodatkową strefą bezpieczeństwa o szerokości 1m. Mata powinna posiadać zewnętrzną strefę o szerokości 1m w innym kolorze. Dookoła pola walki powinna znajdować się co najmniej dwu metrowa strefa bezpieczeństwa.
Liczne federacje w karate mogą posiadać różne wymagania odnośnie maty. Niektóre z nich dopuszczają tylko maty sygnowane własnym certyfikatem.

Jaką matę wybrać do klubu treningowego lub treningu w warunkach domowych?

W zupełności wystarczy mata o grubości 2 lub 2,5 cm.
Maty 4 cm o większej gęstości, sprawdziłyby się równie dobrze, ale są znacznie droższe.
Warto zwrócić uwagę na odpowiednią twardość maty. Na rynku, szczególnie internetowym, można znaleźć bardzo wiele atrakcyjnych cenowo ofert. Niestety większość z nich nawet nie podaje takiego parametru jak gęstość. Gęstość wyrażona w kg/m3 przekłada się bezpośrednio na twardość mat. Im niższa gęstość tym wyprodukowanie maty jest tańsze, ale mata jest bardziej miękka i mniej wytrzymała. Takie materace sprawdzą się na zajęciach dla dzieci. Niestety używanie przez dorosłych karateków będa się rozjeżdzać, rozbijać i wybrzuszać.
Najlepszym rozwiązaniem będzie mata o gęstości minimum 85-90 kg/m3 przy średniej częstotliwości użytkowania oraz powyżej 100kg/m3 przy dużej częstotliwości.

Maty treningowe Puzzle do karate dostępne w naszym sklepie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa od 10 sztuk.

Dwa lata gwarancji

Wszystkie produkty są objęte dwuletnią gwarancją.