Mata do Boksu

Trening na worku bokserskimWalka na pięści to jedna z najstarszych dyscyplin sportu, której korzenie sięgają Starożytnej Grecji. Zasady walk bokserskich bardzo mocno ewoluowały, a główne zmiany najczęściej były spowodowane śmiertelnymi wypadkami i miały na celu zwiększać bezpieczeństwo zawodników. Wprowadzenie rękawic, zwiększanie ich gramatury, obowiązek zakładania kasków (pozostały do dzisiaj w boksie amatorskim), czy skracanie czasu walki  w dużym stopniu zredukowały liczbę zgonów w ringu czy ciężkich nokautów.
Boks, pomimo coraz większej konkurencji ze strony MMA, to w dalszym ciągu najpopularniejsza dyscyplina sportów walki, a starcia o pas wagi ciężkiej skupiają uwagę niemal całego świata sportu i nie tylko.
Miejscem walk bokserskich jest ring którego parametry określają międzynarodowe standardy określające zakres szerokości, wysokości lin czy narożników. Podłożem coraz częściej jest mata piankowa, z reguły pokryta plandeką. W przypadku dyscypliny stójkowej jaką jest boks, najlepszym rozwiązaniem jest twarda mata o bardzo dużej gęstości. Umożliwia to komfortową pracę na nogach, ale jednocześnie amortyzuje wszelkie upadki. Podobne kryteria wyboru maty treningowej należy zastosować wybierając matę do sali treningowej. Z naszej oferty idealnym rozwiązaniem jest Mata treningowa Premium o grubości 2,5 cm. Duża wytrzymałość tego modelu maty umożliwia długotrwałe użytkowanie, nawet w miejscach na sali  szczególnie narażonych na ścieranie, jak środek pola walki, czy okolice przyrządów treningowych.

Maty treningowe Puzzle do Boksu dostępne w naszym sklepie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *