Mata do Taekwondo

Trening na macie do taekwondoTaekwondo to olimpijska sztuka walki wywodząca się z Korei.
Istnieją dwie główne federacje WTF oraz ITF które ustalają zasady i narzucają warunki rozgrywania zawodów.

Pole walki powinno znajdować się na ok. 50 cm podwyższeniu. Niebieski kwadrat o wymiarach 10x10m otoczony czerwoną strefą o szerokości jednego metra to standard na większości zawodów taekwondo. Pomiędzy czerwonym pasem maty a końcem podestu musi znaleźć się ok 1 metrowa strefa buforowa.
Całkowity wymiar wynosi ok 12x12m i takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo zawodników.
Oczywiście z przyczyn technicznych na wielu lokalnych i krajowych zawodach podest nie jest możliwy do ułożenia, wtedy matę rozkłada się bezpośrednio na parkiecie.
Grubość maty to minimum 2 cm. Mata powinna być elastyczna i antypoślizgowa. Przy tak dynamicznej dyscyplinie jaką jest tea kwondo jest to niezwykle ważne.

W przypadku tae kwondo również mata przeznaczona do codziennego treningu powinna charakteryzować się wysoką sprężystością. Duża ilość kopnięć i wyskoków sprawia, że najwygodniejsza będzie mata o dużej gęstości z której łatwo będzie można się wybić.

W naszej ofercie najlepszym rozwiązaniem będą maty PREMIUM, grubość 2,5 cm w przypadku stójkowej dyscypliny jaką jest tea kwondo będzie wystarczająca

Maty treningowe Puzzle do TAEKWONDO dostępne w naszym sklepie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *